امروزدوشنبه 27 اسفند 1397

زندگی نامه ی دانشجوی شهید تقی فروتن

شهید تقی فروتن در اول مرداد ماه سال 1337 در اصفهان به دنیا آمد. بعد از اخذ دیپلم به سربازی رفت و در سن جوانی بود که انقلاب شکل گرفت و او در راهپیمایی ها حضوری فعال داشت.

 

بعد از پیروزی انقلاب به دانشگاه راه یافت اما در راستای آشنایی با مسئولیت دینی اش از طریق بسیج به جبهه اعزام شد و همزمان با شهادت دوست و یار قدیمی یعنی شوهر خواهرش علیرضا پور مهرابی سعی کرد که راه نیمه کاره او را طی نماید و خود را به قافله عشق و یاران سفر کرده برساند و به همین خاطر با شرکت در عملیات تنگه چزابه در تاریخ اول اسفند سال 1360 در حین پاسداری از مرزهای ایران اسلامی دعوت حق را لبیک گفت و به شهادت رسید.

تقی فروتن در تاریخ 1/5/1337 در شهر اصفهان به دنیا آمد. او در دوران تحصیل فردی موفق و کوشا بود، به گون های که تحصیلات خود را در رشته تجربی ادامه داد . بعد از گرفتن دیپلم به سربازی رفت و در اوایل جوانی او بود که انقلاب شکل گرفت و او نیز در راهپیمایی ها حضوری فعال و مؤثر داشت و در صدد بر آمد که نقش چش مگیری در این رابطه داشته باشد.
عقاید وافکار او رنگ و بویی خاص داشت و سعی می کرد استقلال فکری و فرهنگی خود را در تمامی مراحل زندگی حفظ کند . بعد از پیروزی انقلاب به دانشگاه راه یافت، اما در راستای آشنایی با مسئولیت دین یاش، از طریق بسیج به جبهه اعزام شد و هم زمان با شهادت دوست و یار قدیمی خود یعنی شوهر خواهرش (علیرضا پورمهرابی) سعی کرد که راه نا تمام او را ادامه دهد وخود را به قافله عشق و یاران مسافر راه حق برساند. به همین خاطر با شرکت در عملیات تنگه چزابه، در تاریخ 1/12/1360 در هنگام پاسداری و دفاع از مرزهای ایران اسلامی، دعوت حق را لبیک گفت و به شهادت رسید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهیدانه ها می باشد.

طراحی و اجرا : ارتباط گستران پویا