امروزدوشنبه 27 اسفند 1397

وصيّت نامه شهيد ابوالقاسم عربیان آرانی

بسم الله الرحمن الرحیم

« و من المؤمنین الرجال صدقوا ماعاهدوا اللّه علیه فمنهم من قضی نحیة و منهم من ینتظرو جابدلوا تبدیلا »

- در آوردگاه بزرگ تاریخ ، جبهه حق زیباترین و مقاوم ترین سربازانش را برای مبارزه با باطل به میدان می آورد و اینک فریاد پیروزی و نوید فتح و ظفر را از نسلی سلالة محمّد (ص) ، خمینی بت شکن می شنویم .

- آیا کسی هست که در پیروزی اسلام شک کند ؟

- آری ! آن خام اندیشان کوردل که اسلام و کارایی این آیین مقدّس را نشناخته اند.

 

امّا او که با تمام وجودش شناخته است او که می بیند امّت خودش را که با تمام وجود اسلام را فریاد می کند و به آن وفا دارند و در راه اسلام از مال و جان مایه می گذارند چرا با صداقت و قاطعیّت پیروزی را نوید ندهد و نگوید که ما برنده جنگ هستیم و هیچ تردیدی در این نیست بر فرض این که ما کشته شدیم ، آری ! به یقین درست گفت آن مرد خدا که " ایران یک موجود الهی است " که هیچ چیز او را صدمه نخواهد زد .

 

- درود بر محمّد (ص) و آل محمّد (ص) و بر بقیّه الله اعظم و درود بر خیمنی عزیز امید مستضعفان جهان . شکر و سپاس خدا را که بر من منّت نهاد که برای چندین بار در جبهه حق حضور پیدا کنم و بر علیه باطل به رهبری مردی بزرگ که به گفتة بزرگان جامعه مان به یقین از حضرت ولی عصر (عج) الهام می گیرد به آن اندازه که در توان دارم تا خون در رگ هایم است کوشش نمایم .

 

- خدایا ! تو را گواه می گیریم که در طول این مدّت از شروع انقلاب تاکنون هرچه کردم برای رضای تو بوده و سعی داشتم همیشه سخت ترین کارها را قبول کنم تا خود را مورد آزمایش و آموزش در مقابل آزمایش ها قرار دهم . امیدوارم از من بپذیری . این جان ناقابلم را در راه اسلام عزیز و پیروی مستضعفین بر مستکبرین .

 

- خدایا ! هر چند از شکستگی های متعدّد استخوان هایم رنج می برم ولی اهمیّتی نمی دادم به خاطر این که من در این مدّت چه نشانه هایی از لطف و رحمت نسبت به آن هایی که خالصانه در این راه گام نهاده اند دیده ام . امیدوارم درهای رحمتت هرچه بیش تر روی سربازان اسلام گشوده شود تا زمانی که زمینه حکومت و قیام مهدی (عج) این یوسف گم گشته حضرت زهرا (س) آماده شود .

 

- بارالها ! در این آخرین ساعات از تو انتظار دارم که توفیق شهادت را به من بدهی و عاجزانه به عنوان یک بنده ناچیز ، بی مقدار از تو می خواهم آن قدر به عمر رهبر عزیزمان خمینی بزرگ بیافزایی و در ظهور امام (عج) تعجیل فرمایی تا این انقلاب با قیام مهدی (عج) پیوند بخورد .

 

- خدایا ! تو شاهدی که من هیچ موقعه دنبال نام و نشان و مقام نبوده ام . هیچ گاه نظرم را مادّیات جلب نکرد . به لطف و حول و قوّت تو خوشحالم از این موضوع ولی این باعث آن شده بود که من مقداری اندر انزوا فعّالیّت نمایم و سربازی گمنام باشم هر چند خودم بیش تر این را ترجیح می دادم .

 

- ولی از مسئولین و دوستانم ! می خواهم که بیش تر با برادران خوب و پاک و مؤمن و حزب اللّهی در تماس باشند تا بیش تر بتوانند از نیروی آن ها در جاهای لازم استفاده نمایند . آری ، برادران عزیز ! این حرف را با تجربه خاصّی که دارم می گویم که دشمن سخت در پی این است که این نیروهای فعّالی و پُرجوش و خروش فعّال و شجاع را که مانند زنجیری محکم کمر بسته اند تا با گام های استوار خود برای جهانی شدن اسلام و سربلندی اسلام و پیروزی مستضعفین جانفشانی می کنند از هم جدا کند و این را باز هم من وظیفه برادران ... کلمه نامشخص ...
می دانم که این انجام را بیش تر کنند و سعی در رشد دادن به افراد تازه کار و بیش تر به جذب نیرو بپردازند ، خداوند توفیقتان دهد .

 

- خانواده گرامی ام ؛ پدر و مادر عزیزم ، خواهران و برادران ارجمندم و دوستان مهربان من ! با وجود این ... کلمه نامشخص ... شهدای عالی مقام و این رهبر بزرگ نمی توانم حرفی داشته باشم . این رهبر آن ها را لقب ابوذر ... کلمه نامشخص ... و حمزه سیّدالشهداء می دهد دیگر شهیدان .

 

- دیگر جایی ندارد که من حرفی بزنم ولی چند سفارش به خانواده و دوستان و آن هایی که این حقیر را می شناختند و این یادداشت را احیاناً مطالعه خواهند کرد دارم . توجّهات خود را به حضرت بقیّه الله اعظم امام زمان (عج) افزایش دهید و دعا در تعجیل ظهورش کنید . برای طول عمر امام و حفظ ایشان دعا کنید در همکاری با نیروهای نظامی و انتظامی خصوصاً بسیج و سپاه کوشا باشید و از هرگونه کمک دریغ نورزید . مادّیات و زندگی های راحت و آسوده و دور از غم محرومین و خوشگذرانی های بی فایده را مورد توجّه قرار ندهید که منشاء انحرافات است . در برخوردها صمیمی باشید و بر قوّة جاذبه خود بیافزاید و در فکر اصلاح بیش تر باشید تا با این شیوه ما جامعه ایی ایده آل و نمونه برای مسلمین جهان باشیم .

 

- پدر عزیز و ارجمندم ! من از اینجا دست شما را می بوشم .

- مادر گرامی ام ! خداوند به شما طول عمر بدهد تا بتوانی بیش تر به اسلام خدمت کنید . من افتخار بزرگی نسبت به شما دارم و مغرور که جزو شما هستم . امیدوارم از این که رنج و زحمت زیادی بر شما آورده ام خصوصاً در زمان هایی که مجروح می شدم مرا ببخشی . خداوند اجر بزرگی به شما بدهد .

 

- برادران عزیزم ! خداوند إن شاء الله به شما توفیق خدمت به اسلام را بدهد . مرا حتماً خواهید بخشید که زیاد موجب زحمت شما شده ام . إن شاء الله با رهنمودهای امام و به پیروی از راه شهدا و پیام شهدا در زندگی موفّق و پیروز باشید و در همه حال نظر به الطاف الهی داشته باشیم .

 

- سلام و درود به شما خواهران گرامی ام ! شمایی که در آینده مادران شهدای اسلام ، مادران افتخار آفرینان ایران عزیز خواهید بود . آری ! مادران مردان بزرگ در دامن پُر مهر و محبّت مادران رشد و تربیت می شوند . شما زینب های تاریخ اسلامی هستید . آری ! خداوند بر ما منّت نهاد که اسلام و ایران را به ما بازگرداند . خداوند توفیق خدمت اسلام را به شما بدهید . امیدوارم در این مسیر موفّق و مؤیّد و پیروز باشید .

 

- خانواده گرامی ام ! مشاهده می کردم که به خاطر مزیّتی که برای خانواده شهدا قائل می شدند مسایلی پیش می آید که تعدادی سودجو به محاسبه می نشستند و خون شهیدان را با یک سری معیارهای خودشان با مادّیات و غیره مقایسه می کردند و این بدترین ضربه است به خون شهدا . از شما می خواهم اگر به این مقام رسیدم نمونه عالی و احسن را در این مورد اجرا کنید تا شما هم ثابت کنید که من که در این مسیر گام برداشتم چقدر از ایمان و اعتقادات شما بود که مایه می گرفت و دیگر خواهشم این است که توجّه دارید بعد از رفتن هر کس تعریف ها و تمجیدهایی برایش راه می اندازند و در این میان شاید کسانی باشند که با من اصطکاکی داشته اند نکته این مسئله شما را ناراحت کند شما مسیر شهدا از آن ها و سعی کنید تا در نظرتان هیچ مقایسه ایی در هیچ مورد نکنید چون من خودم هم گفت همیشه نظرم بود دور از جمعی که بتواند مرا تحت تأثیر بعضی مسایل قرار دهد کار بکنم خداوند به همه توفیق خدمت به اسلام را بدهی .

 

الهــی ! در دلــم نــوری برافـروز

مرا تقـــــــوای قدیســـــــان بیامــــــــوز

الهــی ! جـــان مــن توحیدگــر کـن

مرا زین شریک ( من ) زیر و زبر کن

مــن کبــر و غـرورم را بســـوزان

گــل پـــــاک نیـــه ای در مــن برویــان

بـرآور از دلـم صـد چشمــه نــوش

خـــطا بــودم ، خطایـــم را فــرو پـوش

جهان را عشق تو در عمر جان است

چـو جان عشــق تو در هر دل نهان است

کنون ای خوب تر معشوق هر چیز

ز عشـــــق گونـــــه منهــــم بپرهیــــز

 

 

 

- خدایا ! می دانم هر آن چه تو می خواهی می کنی مرا بر آن راهی بگذار که مصلحت توست . تو جانم دادی و جانم را خواهی گرفت . مرا در آن صراطی گذار که هیچ گاه در لحظه جان دادن غفلت نخورم .

 

- بارالها ! شکر می گذارم تو را که در رحمت جهان را بر من گشودی و جرأتم دادی که از مرگ نهراسم و زنده و روزه بخوار تو بمانم .

- آری ! با لطف تو است که ما راست قامتان جاودانه تاریخ می مانیم .

 

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار .  

 

ابوالقاسم عربیان آرانی

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهیدانه ها می باشد.

طراحی و اجرا : ارتباط گستران پویا