امروزدوشنبه 27 اسفند 1397

قسمتی از وصییت نامه شهید مسعود آ خوندی

گوشه اي از وصيت نامه مسعود

 ... اي جوانان، اي حزب اللهي ها، اي كساني كه بيشترين زحمات را براي اسلام و انقلاب كشيده ايد، مواظب شيطان هاي دروني و بيروني باشيد. مبادا هدف را خداي ناكرده گم كنيد. هدف، بالاتر از اين حرف هاست، اين هواهاي نفساني را دور بريزيد و سعي كنيد در اعمال و رفتار و كردارتان اخلاص خدايي پيدا كنيد، شجاع و قوي دل، پشتيبان ولايت فقيه و ياران با وفاي او باشيد و بدانيد روزي در مورد يك يك حرف ها و كارهايتان بازخواست خواهيد شد.

و در آخر سفارشي هم به دانشجويان و اساتيد محترم و عزيزاني كه در دانشگاه ها به تحصيل و تعلم مشغول هستند مي كنم. اي عزيزان، بدانيد اينكه شما مي توانيد آسوده به آموختن علم بپردازيد و راحت به تحقيق مشغول باشيد به آسودگي به دست نيامده، به جرأت قسم مي خورم در قبال فراهم آمدن اين امكانات خون شهداي عزيز و گرانقدري بر زمين ريخته شده كه شايد شما تعداد كمي از آنها را بشناسيد. پس زمان آن رسيده كه پي به مسووليت خودتان ببريد، به خدا قسم شما در كنار طلاب به گفته امام مسوولترين افراد جامعه هستيد مواظب باشيد فرداي قيامت بايد جوابگوي شهدا باشيد. بايد كه به دستورات امام گوش فرا داده و فرامينشان را آويزه گوشهايتان قرار دهيد، غرورهاي دروني را دور بريزيد، بنشينيد با خود فكر كنيد كه مبادا بي هدف درس بخوانيد كه اين بزرگترين گناه است. اي برادران، شما كه بهترين كارها را انجام مي دهيد، بكوشيد اعمالتان را در راه خدا انجام دهيد تا هم به ثواب آن نائل شويد و هم امام امت از شما راضي باشند. بدانيد فرداي قيامت همين كسانيكه در كنار شما بودند، جلوي شما را خواهند گرفت و از شما خواهند پرسيد كه در مقابل خون هايي كه براي آسايش شما اهدا كرديم شما براي خدا و انقلاب چه كرديد؟

بدانيد ما حجت را بر شما تمام كرديم. اي استاد عزيز، اي كه در علم استادش بودي، بكوش در درس خداشناسي و تقوا با او همكلاس شوي و بكوش استاد فرزندان اين امت باشي؛ در هر زمينه؛ چه درس و چه تقوا. مسووليت شما به عنوان سازندگان يك كشور بسيار زياد است و اجرتان بسيار. از اين نعمت الهي خوب استفاده كنيد مبادا يادتان برود كه اينها شاگردان شما بودند كه شهادت را بر مقام هاي دنيايي ترجيح دادند... .

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهیدانه ها می باشد.

طراحی و اجرا : ارتباط گستران پویا