امروزدوشنبه 27 اسفند 1397

وصیت نامه شهید احمد حجتی

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از حمد و سپاس خداوند یکتا و درود بر محمد مصطفی (ص) و درود بر ائمه معصومین (ع) و درود بر رهبر عظیم الشان انقلاب آیت الله العظمی نائب الامام خمینی کبیر و درود بر پدر و مادر و همسر و فرزندان و برادران و خواهران و آشنایان، توصیه های زیر را می نمائیم:

  1. همیشه سعی کنید از رهبر و ولایت فقیه پیروی کنید، در خط امام گام بردارید، چون شهید رجائی مقلد واقعی و حقیقی امام باشید و از انحراف به چپ و راست بپرهیزید. پیام ها و رهنمودهای امام، را که همواره مرهمی است بر جراحات و التیام خستگی و تلاش شبانه روزی رزمندگان به جان و دل گوش کرده و به کار بندید.

بارها از رزمندگان و عزیزان شنیده ام که می گویند برویم سخنان امام را گوش بدهیم تا حال بیائیم و نیرو بگیریم.

  1. پیام به ملت وفادار اسلام: اتحاد و تلاش بیشتر برای ساختن کشور اسلامی، پیروی از خط امام تا آخرین قطره خون (شهادت)، جلوگیری نکردن از آگاهی مردم و هدایت آنها.
  2. در مورد جنگ: ملت باید به جنگ بیشتر بیندیشید و همان طوری که رهبر عظیم الشأن فرمودند: رهبر ما طفل 13 ساله است بنابراین جهاد در راه خدا واجب شرعی است.

« و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه و یکون الدین لله فان انتهو بما یعملون بصیر.»         (سوره انفال آیه39)

رزمندگان عزیز سعی کنید فقط برای خدا بجنگید و بس، آگاهانه مبارزه کنید و قدر خودتان را بدانید، این فرصتها سعادتی است که مفت به دست نمی آید از فرصت نهایت بهره را ببرید.

  1. پیام به اولیاء رزمندگان: شما بارها آرزو می کردید که خود و فرزندان خود در کربلا بودید و به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین (ع) لبیک بگوئید، اکنون آن فرصت برای شما به دست آمده، فرصت را غنیمت شمارید و به یاری اسلام بشتابید.
  2. پیام به ارگانهای انقلابی: شما فرزندان انقلاب هستید، ایمان و فداکاری شما مبین انقلاب است، مقاومت شما در برابر سختی ها همچون یاران رسول ا... (ص) در صدر اسلام باید باشد، اگر خدای ناکرده فردی نالایق در بین شما باشد آن را طرد کنید و به جای آنها، افراد مؤمن و کاردان بگذارید، چون افراد فرصت طلب و منافق بزرگ ترین ضربه را به انقلاب می زنند.
  3. به اولیاء امور: برای این که مردم از راه راست منحرف نشوند نقطه نظرهای افراد را با نقطه نظرهای امام و اولیاء دین مقایسه کنید، هر کدام با نظرهای امام و ولایت فقیه درست بود آن را انتخاب کنید، همیشه فکر نکنید تمام حرف های شما صحیح و حرفهای دیگران غلط، لااقل 10% هم احتمال بدهید که دیگران صحیح فکر می کنند و شما اشتباه و به رای دیگران احترام بگذارید و خود را آماده برای خدمت به این ملت مستضعف نمائید. مبادا هنوز فکر طاغوتی در سر شما باشد و خون شهیدان را پایمال کنید، هر کاری را به نام خدا شروع و به انجام برسانید.
  4. در امر تعلیم و تربیت فرزندانم کوتاهی نشود، آرزو دارم در پناه حکومت اسلامی فرزندان شایسته ای برای اسلام و اجتماع خود گردند.
  5. مدت 2 سال نماز و 3 ماه روزه، اموال اینجانب را محاسبه و خمس آن را بپردازید، اگر چه من بیش از آنچه خمس بدهکار هستم را در راه هایی که می شود خمس را خرج کرد، پرداخته ام. (مهریه همسرم پرداخت گردد.)

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

5/2/61

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهیدانه ها می باشد.

طراحی و اجرا : ارتباط گستران پویا